Aroma oleje se kterými pracujeme

Éterické oleje jsou těkavé vonné esenciální látky, destilované z přírodních silicí, produkovaných rostlinou. Mají schopnost ovlivňovat tělesné funkce organizmu a působit na naši psychiku a emoce. Vhodně volenými éterickými oleji docílíme bezprostřední úlevy při řadě problémů, posílíme imunitu a předejdeme komplikacím nebo preventivně zamezíme přímo vzniku některých onemocnění.

Oleje získané ze 100% přírodních produktů můžete rozdělit na účinky pro:

  • zklidnění
  • povzbuzení
  • proti úzkostem, depresím, psych. vyčerpání
  • proti bolestem svalovým, kloubním
  • proti zvýšenému nebo sníženému tlaku
  • proti dýchacím potížím
  • proti urologickým potížím
  • ... další specifika naleznete v popisech jednotlivých 100% olejů,
    100% získaných z přírodních rostlin

Každý člověk snese v každou situaci jinou sílu účinků bylin – zkuste si přivonět – oleje mají např. energeticky „kulatou“ vůni nebo pronikavou silnou „pichlavou“ vůni. Vždy to co nevoní, je pro tělo potřeba, ne vždy však tělo tak silný účinek snese, vždy je možno zvolit slabší, pro tělo v tu chvíli nejblahodárnější esenci se stejnými účinky. To nejlepší pro Vás je poslouchat svoje tělo, nepřemáhat se, když nevíte, zvolte první instinkt. Nebo se spolehněte na vědomosti a zkušenosti terapeuta/tky.

Se všemi zkušenostmi a vědomostmi jsme tu stále v daný okamžik jen pro Vás.

AMYRIS – Sladká balzámově dřevitá vůně.
Má antidepresivní účinky, příjemně uvolňuje napětí a působí také jako afrodiziakum. Má mírné dezinfekční schopnosti.

BENZOE – Sladká balzámová vůně.
Pročišťující a posilující olej pro slezinu a slinivku, zažívací, dýchací a močopohlavní systém (nadýmání, průjem, úporný kašel, sípání, ztráta hlasu), má zklidňující účinky, pomáhá při přílišném přemýšlení a starostech.

BERGAMOT – Svěží, sladce ovocná, dřevito-bylinná vůně.
Výborný olej při nervovém napětí, podrážděnosti a depresích, pomáhá při nespavosti a nervózním zažívání, zmírňuje úzkost, syndrom podrážděného tračníku a premenstruační tenze.

BOROVICE – Svěží balzamická jehličnatá vůně.
Má antibakteriální a protiinfekční účinky, působí na širokou škálu dýchacích potíží od běžného nachlazení až po astma, výborně uvolňuje zahleněné dutiny, pomáhá při infekcích močových cest a revmatizmu, posiluje při únavě.

CEDR – Sladce dřevitá vůně s kafrovým nádechem.
Antiseptický, močopudný olej, působí zejména na infekce močového, dýchacího a pohlavního ústrojí, pomáhá zprůchodnit cévy a lymfatický systém (arterioskleróza, celulitida, otoky), posiluje vůli a odolnost vůči vnějšímu tlaku.

EUKALYPTUS – Kořenitá intenzivní kafrová vůně.
Jeden z nejúčinnějších olejů při infekcích dýchacích a močových cest, napomáhá vykašlávání a celkově posiluje, je silně protivirový zejména v oblasti ORL a doporučuje se zejména při akutních a chronických bronchitidách.

EUKALYPTUS CITRONOVONNÝ – Osvěžující citronovo eukalyptová vůně.
Chladnější druh eukalyptu, který se používá na infekce a záněty dýchacího systému tam, kde je žlutý a hustý hlen a vyšší horečka, je velmi účinným olejem do směsí na uvolnění kloubů, svalů a páteře a při revmatických potížích.

FENYKL – Sladká bylinná anýzová vůně.
Pomáhá zažívání, zmírňuje křeče v žaludku a ve střevech, účinný při nevolnosti, zácpě, nadýmání, zánětech močového měchýře, edémech, nadváze či močových kamenech, podporuje tvorbu estrogenu.

GERANIUM – Exotické těžší aroma s kořenitým nádechem.
Používá se při zánětech v zažívacím, dýchacím, močovém, rozmnožovacím a nervovém systému, účinný při potížích v přechodu (návaly, nespavost, nadměrné pocení), na ekzémy a suchou pokožku, vhodné pro workoholiky – zklidňuje při stresu a přepracovanosti.

GRAPEFRUIT – Příjemná svěží hořce kořenná vůně.
Olej pročišťuje lymfatický systém a napomáhá vylučování toxinů (celulitida, otoky, nadváha, arterioskleróza), posiluje a čistí zažívání (zácpa, bolesti hlavy způsobené pomalým zažíváním), uvolňuje nervové napětí, úzkost a deprese.

JALOVEC PLOD – Velmi kvalitní himalájský olej z jalovčinek z nadmořské výšky nad 3000 metrů nad mořem má typickou hořce bylinnou vůni.
Výrazně posiluje ledviny a močový systém, je močopudný, pročišťující a protirevmatický, užívá se při otocích, zánětech močového měchýře, močových kamenech, studených končetinách, je účinný proti dně, revmatitidě, artritidě, bolestech kloubů, únavě, očišťuje od negativních myšlenek.

KADIDLO – Meditativní, teplá, sladce kořenno-balzámová vůně.
Jeden z nejlepších olejů na problémy nervového původu, ulevuje při nervovém napětí, úzkosti, depresi a nespavosti, je protikřečový a pomáhá při celé řadě dýchacích obtíží, pročišťuje mysl a navozuje meditaci.

KORIANDR – Teplá kořenitá, mírně palčivá vůně.
Ulevuje při bolestech zejména revmatického původu a harmonizuje zažívání, je vhodný hlavně při žaludeční neuróze, zvracení a střevních a močových zánětech, uvolňuje ztuhlé svaly a klouby, křeče a neuralgické bolesti.

LITSEA CUBEBA – Sladce citronová vůně s květovými podtóny.
Olej je vhodný jako prevence proti infekčním onemocněním, používá se na koupele unavených a oteklých nohou, příjemně osvěžuje, působí proti únavě, depresi, sklíčenosti, vhodný k udržení koncentrace při jízdě autem nebo studiu.

LEMONGRAS – Příjemná, výrazná citronová vůně.
Silně protibakteriální a protiplísňový, čistí žaludek a střeva, pomáhá vylučovat parazity, používá se na neuralgie, bolesti a pohmožděniny, osvěžuje, pročišťuje, pomáhá koncentraci. Nepoužívejte při zvětšené prostatě.

LEVANDULE – Sladce bylinná, jemná, lehce květinová vůně.
Všestranný olej vhodný k ošetření oděrek, spálenin a kožních onemocnění, zklidňuje a snižuje krevní tlak, pomáhá při bolestech, srdečních a emočních obtížích od arytmie až po deprese, hysterii či nespavost, vhodný v těhotenství a pro děti.

MÁTA PEPRNÁ – Svěží výrazná mátová vůně s chladivých efektem.
Snižuje práh bolestivosti, posiluje zažívání (kolika, nevolnost, zácpa, nadýmání) a nervy (migréna, závratě, špatná paměť, koncentrace, vyčerpání), má protiinfekční účinky.

NARD – Vytrvalá bylinná kořenová vůně.
Má výrazné harmonizující účinky na srdce, játra a rozmnožovací ústrojí, ulevuje při nervovém napětí a chronické úzkosti, pomáhá při nespavosti, neklidu, úzkosti, depresi, srdečních palpitacích, arytmii, anémii a vysokém tlaku.

OREGANO (DOBROMYSL) – Sladce peprná bylinná vůně.
Antiseptický olej na infekce dýchacích cest, záněty tenkého a tlustého střeva, hltanu, ledvin, močového měchýře, mízních uzlin a nervů, je účinný proti parazitům, při astenii a nervové únavě.

PALMORŮŽOVÁ – Svěží, sladce růžová vůně s jemným bylinným nádechem.
Má zchlazující účinky a podporuje regeneraci pokožky (akné, suchý ekzém, lupenka, plísně), zchlazuje horkost v žaludku (gastritida, vředy, kyselost), pomáhá při zánětech v močopohlavním ústrojí, palpitacích, úzkosti a nočním pocení.

RAVINTSARA – Intenzivní svěží vůně s tóny kafru a eukalyptu.
Důležitý olej pro prevenci a léčbu virových onemocnění (dýchací a střevní infekce), specificky působí na neurotropické viry (opary, pásové opary, neštovice, moluska), posiluje imunitu (RS a HIV), posiluje pozitivní vnímání.

ROZMARÝN – Teplá bylinná vůně s lehce dřevitým nádechem.
Všestranný olej pro posílení organizmu, pomáhá rozproudit energii a krevní oběh, prohřívá a zvyšuje krevní tlak, zlepšuje koncentraci a paměť, účinný při melancholii, únavě a nervovém vyčerpání.

SLADKÝ POMERANČ – Svěží typická pomerančová vůně.
Jeden z hlavních protikřečových olejů, který pomáhá při žaludeční nevolnosti a podporuje vylučování žluči (zažívací bolesti, zvracení, pálení žáhy, podrážděný tračník, bolesti hlavy), ulevuje při neklidu, úzkosti a depresi, má více harmonizační působení než pomeranč hořký.

SKOŘICE NEPÁL – Jemná hořká vůně s kouřově ovocným nádechem.
Olej se destiluje ze suchých plodů a svojí vůní i složením se od známé skořice velmi liší. Je vhodným doplňkem směsí pro terapii dýchacích cest a účinně přispívá ke zlepšení potíží oběhového systému.

ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ – Hořce bylinná vůně s kafrovitými tóny.
Posiluje cirkulaci energie a krve (neplodnost, přechod, vynechávající menstruace), pomáhá při krátkodechosti, posiluje imunitu, zmírňuje pocení, průjem, zlepšuje zažívání, posiluje nervy, koncentraci a paměť (vyčerpání, paralýza).

TEA TREA – Čerstvá kafrovitá medicinální vůně.
Olej je silné přírodní antibiotikum, má široké použití při bakteriálních, plísňových a virových infekcích, může se použít lokálně neředěné k dezinfekci drobných poranění, posiluje imunitu, dodává sebedůvěru a odolnost.

TÚJE – Hořce kořenná vůně připomínající šalvěj.
Olej je močopudný, pomáhá při místním ošetření revmatických kloubů, podporuje tvorbu hlenu, pomáhá při infekcích močových cest, problémech s prostatou, při zadržování vody a střevních parazitech.


↑ Nahoru