Metody a techniky

Metody a techniky, ze kterých Vám sestavíme terapii pro maximálně rychlý a dlouhodobý účinek.

TERMOTERAPIE

  • Biolampa
  • Biobahno

AROMATERAPIE

  • za použití špičkových aromaolejů Yang living

CVIČENÍ

Čínská tlaková masáž – tradiční čínská terapie

Vychází z celostního pojetí člověka. Je stará 2000 až 3000 let. Vztah mezi energií jin a jang se dotýká celého člověka najednou, tady a teď,energie proudící v energetických drahách působí současně na fyzické,duševní a duchovní úrovni. Jednotlivé aktivační body,se kterými se během sezení pracuje,odstraňují myofasciální a svalové poruchy. Čínská tlaková terapie současně upravuje vitální,emocionální a mentální síly každého z nás.

Masáž těla - hlavní koncepcí této velmi účinné masáže je teorie o neviditelných linkách energie - meridiánech, procházejících lidským tělem. Přes akupresurní body na těchto meridiánech se uvolňují ztuhlosti svalů, blokace zad, zlepšuje se krevní oběh, obnovuje se energie, obecná harmonie těla a člověk se zbavuje stresu.

Čínská masáž, je uznávanou terapeutickou metodou, která se používá při léčbě celé řady zdravotních problémů. Jedná se o druh masáže, který stimuluje proudy energie včetně bodů, které na nich leží a tudíž funguje na stejném principu jako akupunktura. Čínská masáž se aplikuje po celém těle,Při aplikaci používáme techniku, pomocí které můžeme stimulovat funkci jednotlivých meridiánů, vybalancouvat proud energie Čchi a povzbudit činnost tělních tekutin a vnitřních orgánů, na nichž správná funkce těla a mysli pacienta závisí. Mnoho zdravotních problémů je způsobeno blokádami na dráze energie, které mohou způsobovat bolesti, otoky a akumulaci odpadních látek.. Pakliže se nam povede energii znovu rozproudit a znovunastolit cirkulaci poškozených tkáních, dojde k postupné rekonvalescenci. Masáž navíc pacienta zanechá s příjemným pocitem fyzické a dušení relaxace a revitalizace. Skoro každý může na vlastní kůži pocítit blahodárné účinky čínské masáže, ale oblasti, kde byly zjistěny nejefektivěnjší výsledky jsou následující: bolesti svalů, bolesti hlavy, migrény, únava vlivem přepracování, napětí v oblasti krku a ramen, uskřípnutý nerv a nejrůznější sportovní zranění. Tuina je zvláště účinná při poranění měkkých tkání, opakovaném natažení svalů, bolesti kloubů, poúrazovných onemocnění svalů, při bolesti a omezené pohyblivosti krční páteře způsobené artritidou, vychýlená nebo dislokovaná meziobratlová ploténka, ankylosující spondylartritida (Bechtěrevova nemoc), tenisový loket, zmrzlé rameno, atd.

Tradiční čínská masáž je jednou z nejstarších léčebných metod, která zbavuje pacienta stresů a bolesti, a přitom neužívá žádných chemických léčiv s vedlejšími nepříznivými příznaky. Touto masáží lez léčit spoustu onemocnění od zranění a bolesti (šíje, kříže, ramen, loktů, zápěstí, kyčelních a kolenních kloubů, kotníků, nártů, hrudníku) až po další dysfunkce svalů a kloubů.


↑ Nahoru