Cvičení pro těhotné a maminky po porodu

délka: 25 min 55 min
platby hotově: 400 Kč 700 Kč
platby ostatní: 500 Kč 850 Kč

Cvičení v těhotenství

Cvičení je zaměřené na komfort a dobrou kondici v těhotenství a připravuje těhotné ženy na snadnější zvládnutí porodu a na práci s dechem. Dále předchází bolesti zad, šíje a hlavy, dále otokům, které souvisí se změnami, kterými tělo během těhotenství prochází. Pomáhá zbavovat strachu a nejistoty, prohlubuje vnímání vlastního těla. Podporuje navázání vědomého vztahu s dětátkem.

Hodina obsahuje:

  • protahovací a posilovací cvičení cviky p. Mojžíšové
  • cvičení SMsystem MUDr. Smíška
  • cviky na podporu správné funkce svalů pánevního
  • balanční cviky

Cvičení po porodu

(miminko je možné vzít sebou)

Pro maminky po porodu jsme připravili báječné cvičení, které obsahuje cviky podle p. Mojžíšové a cviky SMsystému MUDr. Smíška. Tato kombinace je vynikající sestavou právě pro období po porodu, které je poměrně náročné pro pohybový aparát. Tělo se po porodu pomalu vrací do původní kondice, probíhá spousta změn a také časté nošení miminka i kojení je pro správné držení těla náročné. Je zapotřebí oslabené svaly správně posílit a zkrácené svaly protáhnout.

Jakým problémům lze cvičením předejít či je odstranit?

  • bolesti zad, hlavy
  • problém s poporodní inkontinencí
  • povolené svaly pánevního dna, bříško a zadeček

Správným cvičením se toto vše dá upravit a také si natrénovat, jak své tělo správně používat při každodenních činnostech. Cvičení je vhodné nejen po normálním porodu, ale i po porodu císařským řezem. Je možné začít chodit již i během šestinedělí podle individuální kondice. Během cvičení můžete být miminko s námi, takže je možné v případě potřeby miminko nakojit či přebalit.