Speciální fyzioterapie a masáže pro golfisty a tenisty → Ceník

délka: 25 min 55 min 85 min 110 min 140 min 170 min
platby hotově: 420 Kč 750 Kč 1100 Kč 1400 Kč 1700 Kč 2000 Kč
platby ostatní: 500 Kč 900 Kč 1300 Kč1650 Kč 2050 Kč 2400 Kč

Co o GOLFU a TENISE ještě nevíte?
Jak zlepšit výkon při GOLFU a TENISU?

Tělo, které je vystaveno jednostrannému fyzickému zatížení, má bez kvalitního kondičního, kompenzačního a regeneračního programu, za následek selhání funkce svalového aparátu. Mezi sporty, kdy tělo jednostranně zatěžujeme právě golf a tenis patří. Dalšími takovými sporty jsou např. hokej, squash, floorball.

Pokud namáháme jednostranně stále stejné svalové skupiny, neregenerujeme je (neuvolňujeme je) a chybí nám kompenzační cvičení, tyto svalové skupiny jsou pak i nadále v běžném životě přetěžovány. Ty svalové skupiny, které při jednostranném zatížení nezapojujeme, naopak ochabují. Dochází ke svalové dysharmonii, dysstabilizaci sportovce a koordinace pohybu je neoptimální. Což vede ke snížení výkonu a bolestem zad a kloubů.

Regenerace = harmonie

Harmonie = dobrý výkon

Volný pohyb je řízený mozkovou kůrou a je relativně pomalý. Lze ho vědomě kontrolovat a opravovat. Rychlý pohyb je možno provádět pouze jako naučený, plně automatizovaný. Vzniká na základě vzniku pohybového vzorce. Pohybový vzorec vzniká na základě pravidelného opakování. Sport vyžaduje optimální, rychlou, t.j. automatickou koordinaci pohybu. Toho dosáhneme předchozím pravidelným tréninkem všech poloh a pohybů, které daný sport vyžaduje. Trénujeme nejprve pomalu, promyšleně s dokonalou kontrolou. Teprve potom pohyb zrychlujeme. Ve sportovní přípravě je tedy nutné dosáhnout optimální koordinace a dále pak stabilizace pánve trupu a hlavy, a volný pohyb nechat pouze končetinám. Abychom tohoto dosáhli, potřebujeme kvalitní kompenzační a regenerační program.

Chcete zlepšit výkon při golfu a tenise?

Vytvoříme pro Vás individuální regenerační, kvalitní kompenzační a kondiční program, v závislosti na Vašem sportovním zatížení i životním stylu.

Regenerační program se sestává z manuální terapie (masáží a technik), která se zaměřuje na měkké tkáně, páteř a klouby.
Techniky, které při terapii používáme mají za cíl uvolnit napjatá svalová vlákna, která brání pohybu vláken v okolí. Napjatá vlákna uvolňujeme a oslabená facilitujeme. Dále používáme k uvolnění páteře a kloubů trakční a mobilizační techniky. Díky uvolněným svalům jste schopni optimální koordinace pohybu, kterou sport vyžaduje a díky tomu poroste i Váš sportovní výkon.

Jako kondiční a kompenzační trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu, zejména u sportů s jednostranným zatížením - např. golf, tenis, mám pro Vás připraveno kondiční cvičení - SMSystém, které spočívá v opakování sestavy 12-ti cviků. Tyto cviky jsou prováděny ve stoje a na provedení cvičení v rámci kompenzace, Vám stačí pouze 10-15minut.

Řada sportovců toto cvičení používá jako kondiční trénink s cílem předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu a zlepšit sportovní výkon! Cvičení SMSystém jednostranně přetěžované svaly protahuje a učí je relaxovat, zároveň tělo spirálně stabilizuje. Což umožňuje uvolněný a přesný pohyb, odstraňuje bolesti zad a zlepšuje výkon.