Manuální lymfatická masáž / Manual lymphatic massage

délka / duration: 50 min 80 min 110 min 140 min 170 min
CENA / PRICE: 1300 Kč 1800 Kč2500 Kč 2950 Kč 3450 Kč
zvýhodněná cena ACA
/ discount ACA:
1050 Kč 1500 Kč 2050 Kč 2500 Kč 2950 Kč

Účinky manuální lymfatické masáže (MLM):

 1. drenážní – odvádí přebytečnou vodu z těla (zavodnění, otoky)
 2. detoxikační – odvádí toxiny a zbytky metabolických procesů
 3. regenerační – zkracuje období rekonvalescence (po úrazech, zlomeninách, operacích)
 4. regenerační – obnovuje svalovou sílu (i u vrcholových sportovců)
 5. analgetický – sedativní
 6. redukční – prevence vrásek
 7. redukční – léčba obezity, redukce tuků
 8. anticelulitidní – obměňuje vazivové složky, zbavuje přebytečných tukových buněk
 9. inmunitní – posiluje a navrací obranyschopnost organismu

Manuální lymfodrenáže u různých chorob:

 • Žilní a lymfatické otoky
 • Postoperační a posttraumatické stavy
 • Sudekova choroba
 • Bércový vřed
 • Akné
 • Spastické a chabé parézy při různých neurologických onemocnění
 • Obezita, lipedém
 • Porucha čití při omzlinách
 • Paréza nervu facialis
 • Migréna
 • Chronická polyartritis
 • Coxarthrosis, artróza
 • Morbus Bechtěrev
 • Sportovní medicína
 • Kosmetika – vrásky, otoky
 • Ablace pesu
 • Operačně odstanění lymfatických uzlin

  Kontraindikace:

 • Těhotenství v prvním trimestru
 • Akutní rakovinný stav
 • Vážná onemocnění ledvin a jater
 • Vysoký nitrooční tlak
 • Jakékoli akutní virové či bakteriální onemocnění

Zjednodušeně řečeno jde o zdraví velmi prospěšnou jemnou masáž lymfatických cest, která napomáhá odtoku přebytečné vody (otoky) a toxických látek z těla. Dochází k uvolnění a urychlení toku lymfy.

Lymfa je tělesná tekutina, která má tu schopnost, že odvádí z těla škodliviny, zbytky proběhách metabolických procesů neustále probíhajících v těle. Dále škodliviny, které do sebe neustále vstřebáváme ze špatného životního prostředí, nezdravých potravin, léků, alkoholu... Pokud se lymfa hromadí v organismu, dochází k postupnému zanášení těla zplodinami metabolismu a toxických látek, které se podílejí na nerovnoměrném rozložení tuku a vody. Dochází k narušení spojovacích vláken mezi svaly a kůží, což způsobuje ochabnutí kůže v elastické tkání. Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se obranyschopnost organismu. Zanesené lymfatické dráhy se projevují například celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, únavou nohou, otoky... Lymfatická masáž podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě.

Zároveň lymfatický systém rozvádí v našem těle nesmírně důležité lymfocyty. Ty se tvoří v kostní dřeni v thymfu, ve slezině, v lymfatických uzlinách a v lymfoidní tkáni trávicího traktu a bronchu.

Životnost lymfocytů je různá. Od několika dnů po několik let. Dlouhověké lymfocyty zabezpečují dlouhodobou imunologickou paměť. Krátkověké se podílí na iminitních procesech probíhajících každodenně.

Tok lymfy je nesmírně důležitý. Je jedním ze základních pilířů našeho obranného systému.

V medicíně se využívá například pro rychlejší hojení a odstranění otoků po operacích – veškeré poúrazové stavy, pooperační stavy. Lymfatická masáž zlepšuje odtok produktů metabolismu v oblasti pooperační rány a podporuje hojení = uvolňuje tkaňové napětí a tím pádem zbavuje pocitu bolesti. Pozitivně působí i při nedostatečnosti žilního systému = jako prevence křečových žil. Dochází k posunu neokysličené krve v krevním řečišti. Krev se rychleji okysličuje. Proto je tento typ masáže nejšetrnější pro lidi, kteří trpí křečovými žilami. Upraví se metabolismus. Klienti se odvodní a mohou i zhubnout. Organismus se harmonizuje. Zlepší se elasticita a vzhled pokožky. Uplatnění najde tato masáž také v boji s celulitidou.

Lymfodrenáž je manuální masáž, která je zaměřena na lymfatický systém. Provádí se malým tlakem, tanguje kůži a podkoží. Nesmí vyvolat bolest. Lymfodrenáž snižuje otoky, zmírňuje bolestivé napětí, odstraňuje únavový syndrom, odplavuje nečistoty, zlepšuje krevní a lymfatický oběh. Slouží také jako prevence a léčba celulitidy.

Celulitidu lze definovat jako poruchu mikrocirkulace krve a lymfy, kterou způsobuje nárůst tukových buněk v podkoží s následnou změnou podkožního vaziva. Zevně se projevuje typickou nepravidelností kůže.

Účinná celková detoxikace zlepšuje metabolizmus celého organizmu, co je primární prevencí ochrany zdraví. Když se objeví typické příznaky jako únava končetin, pocit těžkých nohou, pocit nervozity v nohou, který časem přechází do svědění, otoky nohou, viditelné drobné žílky na pokožce, je vhodné absolvovat několik procedur, ve formě kůry 10-20krát, čím se docílí prokrvení končetin, podpora tzv. cévní gymnastiky, regenerace ochablého vaziva, redukce tělesného objemu na stehnech, hýždích a bříšku, vyhlazení a prokrvení pokožky, zlepšení lymfatického toku a odvod zplodin metabolizmu.

Lymfatické masáže snižují a odstraňují otoky nejrůznějších příčin a charakterů.

Snížení otoků snižuje napětí a bolestivost v daných partiích.

MLM odvádí přebytečnou vodu z těla, v místech zánětů, atrotických změn, úrazů, pooperačních jizev.

Živiny, které lymfatický systém do těchto míst přivádí, podporují rychlé hojení, rychlou regeneraci, výrazně urychluje rehabilitaci.

Lymfatický systém

Na rozdíl od krevního systému, lymfatický systém není uzavřený a nemá centrální pumpu – srdce. Jediným pohonem pro pravidelné proudění lymfy jsou svalové stahy. Lymfatický systém je tedy závislý hlavně na pravidelném denním pohybu tělesných svalů. Rytmickými stahy žilních stěn skrze pohyb pomáhá dostat tekutiny i do těch nejmenších lymfatických cév – kapilár. Těsným oblečením se redukuje pohyb a následný odtok toxinů a tím se na exponovaných místech akumulují. V lymfatických uzlinách lymfa spolupracuje s bílými krvinkami pro ochranu organismu před infekcemi, rakovinotvornými buňkami, virusy či bakteriemi. Lymfatické cévy tvoří velkou část imunitního systému. Jejich úlohou je odvod toxických látek z tělesných tkání. Při normální činnosti protéká lymfatickým systémem přibližně čtyři litry tekutin, co jsou vlastně vedlejší produkty metabolických procesů.

Ochablost svalů, nedostatek pohybu, a jednostranná zátěž jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění toxinů a hromadění těchto škodlivých látek ve tkáních a kloubech. Nejčastějšími projevy nedostatečného odvádění jsou pocity únavy, „těžké“ nohy, celulitida, oslabení imunitního systému a otoky. U postiženého lymfatického systému dochází k uskladňování lymfy v tělesném systému a tvorbě tzv. lymfatických otoků. Použitím lymfodrenážní masáže se používá jemné techniky, která napomáhá odtoku lymfy a tím zmírňuje otoky. Z kosmetického úhlu pohledu je využívána jako prevence proti vzniku celulitidy a léčbě celulitidy, vrásek na krku, obličeji a dekoltu. Podporuje detoxikační a imunitní schopnosti organismu. Pomáhá odstraňovat rohovité povrchové vrstvy kůže, lymfodrenážní masáž dále zrychluje vyprazdňování povrchových žil a lymfatických cest. Dále podporuje vstřebávání otoků, krevních výronů, pomáhá snižovat bolest svalů, zlepšuje prokrvení tkání a svalů, zlepšuje celkovou činnost tkání a jejich vylučování a podporuje správnou činnost hluboko uložených orgánů.