Metody a techniky

Metody a techniky, ze kterých Vám sestavíme terapii pro maximálně rychlý a dlouhodobý účinek.

TERMOTERAPIE

  • Biolampa
  • Biobahno

AROMATERAPIE

  • za použití špičkových aromaolejů Yang living

CVIČENÍ

Cvičení SMSystém (stabilizační a mobilizační systém)

Při cvičení se opíráme o 35 let postupného vývoje této metody, 30 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů a akutním výhřezem ploténky a u skolióz. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů (kloub kyčelní, kolenní a ramenní, klouby nohy a klenba nožní).

SMS cvičení je:

  • posilovací – posiluje svaly oslabené
  • protahovací – protahuje svaly napjaté a zkrácené
  • mobilizační – obnovuje kloubní pohyblivost
  • stabilizační – dává tělu potřebnou pevnost, zajišťuje stabilitu v době klidu a hlavně v době pohybu-dynamická stabilizace
  • optimalizuje řízení pohybu – procvičuje pohybové stereotypy jako je chůze, běh, práce a sport
  • urychluje volné řízení pohybu

Velký vliv na vývoj tohoto cvičení měla spolupráce zakladatele této metody dr. Smíška spolupráce s Ludmilou Mojžíšovou a Prof. MUDr. Karelem Lewitem.

Ludmila Mojžíšová v roce 1955 začala působit na FTVS UK v Praze nejprve jako zdravotní sestra, později jako asistentka oddělení. Pomáhala sportovcům, kteří i díky její péči bojovali o rekordy a medaile. Objev úspěšné rehabilitační metody na odstraňování některých druhů ženské i mužské sterility byl jako "vedlejší účinek" sportovních rehabilitací. Její metoda byla v roce 1991 uznána metodou první volby k léčbě funkční ženské sterility.

Při své práci vycházela z toho, že narušenému pohybovému ústrojí je třeba pomoci, aby se organismus dostal zase do rovnováhy. Tvrdila, že neduhy, s nimiž ji lidé navštěvují, jsou velkou měrou důsledkem sedavého zaměstnání a jiných civilizačních vymožeností a s tím souvisejícím nedostatkem pohybu.

Prof. MUDr. Karel Lewit, DrSc. je zakladatelem moderní funkční diagnostiky a léčby vertebrogenních onemocnění a manuální a reflexní terapie v bývalém Československu. V dubnu 2011 oslavil 95. narozeniny.

Cílovou skupinou pro toto cvičení jsou lidé, které tráví většinu času v sedě a lidé s jednostranným zatížením těla, především sportovci s jednostranným zatížením – především golf, tenis, hokej, squash.

Nejvíce klidového statického zatížení mají lidé trávící čas v kanceláři, u PC a v autech. Těmto lidem chybí dostatek přirozeného pohybu, stabilizace jejich těla je vertikální. Cvičením SMSystém klienti navrací svalům ztracenou harmonii. Jednoduše svaly, které „neumí fungovat“, aktivují ve spirálních řetězcích, tzn. oslabené svaly se posilují. A naopak svaly, které jsou při sedavém způsobu života v napětí a naše tělo pouze zatěžují – „stahují ho“, učíme tímto cvičením relaxovat (utlumit je) a protahujeme je. Což umožňuje uvolněný a rozsáhlý pohyb bez bolesti.

Tuto metodu dále používá řada vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu. Zejména u sportů s jednostranným zatížením – např. golf, tenis, hokej – má toto cvičení obrovský význam. Tělo, které je vystaveno jednostrannému fyzickému zatížení, má bez kvalitního kondičního, kompenzačního a regeneračního programu, za následek selhání funkce svalového aparátu. Stabilizace jejich těla je vertikální. Což vede ke snížení výkonu a bolestem zad a kloubů.

Cvičení SMSystém jednostranně přetěžované svaly protahuje a učí je relaxovat, zároveň tělo spirálně stabilizuje. Což umožňuje uvolněný a přesný pohyb a odstraňuje bolesti zad.

Nejdůležitější na cvičení SMS je, že pomocí svalových spirálních zřetězení vytváří v těle sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby, a umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost.

Cvičení je vhodné pro děti již od pěti let. Z celkem přibližně stovky cviků sestavíme sestavu zhruba 12 cviků právě pro řešení Vaší momentální životní zdravotní situace.

Po naučení cviků můžete cvičení provádět samostatně sami doma, děti pod dohledem rodičů.

Můžete docházet na hodiny cvičení do našeho centra, nebo můžete docházet na kombinaci cvičení a masáže.↑ Nahoru